Күні: 27.11.2013 | Сыныбы: 11 «-б»- |
Сабақтың тақырыбы: | Эволюцияның негізгі заңдылықтары |
Мақсаты: |  -1. Оқушыларға эволюцияның негізгі заңдылықтары туралы білім беру.  -2.Оқушылардың дүниенің біртұтастығы - тірі организмнің дамуы туралы ғылыми - көзқарас - қалыптастыру. - Топтық жұмыс арқылы бірлесіп білім алуға жағдай жасау.  -3.Оқушылардың тіл байлығын дамыту, адамгершілікке тәрбиелеу. - - |
Оқу нәтижелері: | - Оқушылар эволюция заңдылықтарын зерттеп білудің маңыздылығын түйсінеді-
- Курстың мақсаты мен бағдарлама құрылымымен танысады-
- Өз бетімен және топтық жұмыс арқылы сыни ойлауға дағдыланады.
- Шығармашылық - ізденіске талпынады.
|
Әдіс-тәсілдер: | Дәріс, диалогтық оқыту, «-Кейс-стади»- әдісі бойынша - топтық жұмыс, сыни ойлау, жеке шығармашылық жұмыс, мәтінмен, ақпарат құралдарымен - жұмыс. - «-Бағдаршам»-, «-Венн»- диаграммасы. |
 - Сабақ кезеңдері |  - Мұғалімнің іс-әрекеті |  - Оқушының іс-әрекеті |  - Ресурстар |
Ұйымдастыру: | Оқушылардың қатысын тексеру. «-Гүл теру»- -ойыны бойынша оқушыларды топқа бөлу: 3 түрлі түсті стикерлер үстел үстіне шашылып тасталады. Оқушылар ішінен өзіне ұнағанын таңдап алады. Бірдей түстілері бар оқушылар бір топқа біріктіріледі. | Оқушылар таңдаған түстері бойынша топқа бірігеді. | «-Гүл теру»- -ойынына қажетті түсті стикерлер. |
Жаңа тақырып бойынша іскерлік білік- дағдыларын - дамыту: | Жаңа тақырыпқа байланыстыпрезентациялар көмегімен - -дәріс -түрінде оқушыларға қысқаша мағлұмат беріледі: - Дивергенция
- Конвергенция
- Параллелизм
- Тақырыпты дәптерге жазады.
- Дәрісті мұқият тыңдайды.
- Сызбаларды дәптерге сызып алады.
- Мәліметтерді - талдауға қатысады.
|  - | тақырыптық презентациялар |
Операциялық-орындаушылық кезең | - Оқушыларға топ бойынша үй жұмыстарын қорғауға мүмкіндік береді.
 - - Жеке жұмысқа арналған тапсырма :
 - ҰБТ-дан келетін сұрақтар бойынша тест тапсырмалары беріледі | - Тақырыпқа қатысты дайындап әкелген шығармашылық жұмыстарын таныстырады.
 - - Тест тапсырмаларына жауап береді.
 - - Бірін-бірі тексереді
 -  - | Оқушылардың презентац иялары, фотосуреттер.  - Тест тапсырмалары |
Рефлексиялық-бағалау кезеңі: | «-Бағдаршам»-  - - - - - - - - - - - - &ndash- түсінген жоқпын-  - - - - - - - - - - - - &ndash- әлі де практика қажет/сұрақтар бар-  - - - - - - - - - - - - - &ndash- барлығы түсінікті. | Оқушылар -«-Бағдаршам»- - -түстері арқылы сабаққа баға береді.  - | Бағдаршам суреті |
Үйге тапсырма беру: | Келесі сабаққа қажетті -Эволюцияның негізгі заңдылықтарына әртүрлі мысалдар -дайындап келуді тапсыру. | Интернет және қосымша әдебиеттер көмегімен суреттер, мәліметтер жинайды. Презентациялар дайындайды. | Мультимедиялық құрылғы  - |